Ո՞վ է «Բելլա Բելլադոննայի», հեղինակը. 10 փաստ Նարինե Կռոյանի մասին (տեսանյութ)
Ընտանեկան դրամա՝ լի սոցիալական և հոգեբանական բարդ հանգուցալուծումներով։ Այս աշնանը Newmag-ը ներկայացրեց նոր գրող ու նոր գիրք։ Հրատարակչության նոր հայ գրողը Նարինե Կռոյանն է։ Իր նոր վեպը՝ «Բելլա Բելլադոննան», վանաձորում ապրող մի ընտանիքի մասին է՝ հիվանդ մո
1. Նարինե Կռոյանը ծնվել, այժմ էլ բնակվում է Վանաձորում:
2. Ավարտել է Մոսկվայի պետական կառավարման ինստիտուտը՝ ստանալով կառավարման կազմակերպման գծով ճարտարագետ-տնտեսագետի որակավորում։
3. Արձակագիրը նաև դասախոս է: Այժմ դասավանդում է Լոռու տարածաշրջանային պետական քոլեջում։ Տնտեսագիտության թեկնածու է, գիտական հոդվածների հեղինակ:
4. Սովորելու, ավարտելու ու դասավանդելու տարիներին չի դադարել ստեղծագործել, բայց տպագրվել է հասուն տարիքում:
5. Նարինե Կռոյանը հրատարակվել է «Գարուն», «Նարցիս» և «Նորք» ամսագրերում, մի շարք անթոլոգիաներում: Առաջին ժողովածում հրատարակել է 2010 թվականին:
6. 2010 թվականին հրատարակել է հեքիաթների ժողովածու՝ փոքր մեծերի և մեծ փոքրերի համար:
7. Այժմ ունի յոթ հրատարակված գիրք, այդ թվում՝ հեքիաթներ, պատմվածքների և վիպակների ժողովածուներ և մեկ վեպ:
8. Արժանացել է բազմաթիվ գրական մրցանակների՝ «Նարցիս» ամսագրից, «Արձակ 2013», «Օրանժ գրքի մրցանակ», Ռուբեն Հովսեփյանի անվան մրցանակ:
9. Կին գրողների «Գույն» գրական մրցանակի հաղթողներից է, հետո համալրել է գործակալության հեղինակների ցանկը:
10. Հայաստանի՝ վերջին 30 տարիների բոլոր պատերազմների ժամանակ գրել է պատմվածքներ՝ անդրադառնալով պատերազմի թեմային: Պատրաստվում է նաև այդ թեմայով գրել վեպ:

Who is the Author of “Bella Belladonna”? 10 Facts
Family drama, full of complex social and psychological layers. This fall, Newmag introduced a new writer and a new book. The new Armenian writer of the publishing house is Narine Kroyan. Her new novel “Bella Belladonna” is about a family based in Vanadzor
1. Narine Kroyan was born, raised and currently lives in Vanadzor.
2. She graduated from the Moscow Institute of Public Administration with a degree in Economics.
3. The writer is also a lecturer. Currently she is a lecturer at Lori Regional State College. Narine Kroyan is a candidate of economic sciences, author of scientific articles.
4. During her years of study, graduation and teaching career, Kroyan did not stop writing, but was first published only in 2010.
5. Narine Kroyan’s works have been published in "Garun '', ''Narcis” and ''Nork” magazines, in a number of anthologies. Her first collection was published in 2010.
6. In 2010 she published a collection of fairy tales for “big children and small elders”.
7. Currently she has seven published books, including fairy tales, collections of short stories, novellas and one novel.
8. She has received numerous literary awards, such as awards from the “Narcis” Magazine, “Prose 2013”, “Orange Book Award” and the Ruben Hovsepyan award.
9. She is one of the winners of the "Color" literary award for women writers. Later, she was added to the list of authors of the agency.
10. During all the wars in Armenia for the last 30 years, she constantly wrote short stories about the war. Narine Kroyan is also planning to write a novel on that subject.